ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

29 grudnia 2019 r. - NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

sw rodzinaOGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dzisiaj przeżywamy święto Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy dzisiaj wszystkie rodziny w kryzysie. Modlimy się także za rodziny wierne Bogu i przysiędze małżeńskiej. Nade wszystko pamiętamy o swoich własnych rodzinach i dzisiaj otaczamy je serdeczną modlitwą.

We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Święta na zakończenie Starego Roku 2018 roku. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste „Te Deum” za wszelkie łaski Boże otrzymane w kończącym się roku. W związku z zakończeniem Starego Roku nie będzie w tym dniu Mszy Świętej o godzinie 19.00.

W środę 1 stycznia 2020 roku – Uroczystość Matki Bożej Rodzicielki i jednocześnie 54 Światowy Dzień Pokoju – dzień modlitwy o pokój na świecie. Msze św. jak w niedziele, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 6.30 rano.

Trwa w naszej parafii Kolęda, czyli Wizyta Duszpasterska. W przedsionkach bazyliki i na stronie internetowej znajduje się Plan Kolędy.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek od 8:30 do 10:00 oraz w piątek od 14:00 do 15:30.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru. Dziękujemy za ofiary indywidualne przeznaczone na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności +Ewa Mirga z ul. Wrzesińskiej. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Przyjaciołom i Dobrodziejom dziękujemy za wspólnie przeżyty rok, za wspólne celebrowanie życia i uwielbianie Boga. Na piękne przeżywanie ostatnich godzin Starego Roku życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej.