ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

I Niedziela Adwentu 2012

I Niedziela Adwentu
Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny i Okres Adwentu. W Adwencie otwórzmy się na Słowo Boże. Niech to będzie czas pełnienia dobrych uczynków, trzeźwości, powrotu do Boga i pojednania się z ludźmi.
Przez cały Adwent Msza św. Roratnia będzie odprawiana w dni szkolne – od poniedziałku do piątku – o godz. 1900. Zapraszamy na Roraty wszystkich; szczególnie rodziny z dziećmi, kandydatów do I Komunii Świętej i Bierzmowania. Zachęcamy, aby na roraty przychodzić z tradycyjnymi lampionami. Tegoroczne roraty będą przebiegały pod hasłem „Jezusowa klasa” i mają zachęcić dzieci do nauki. Jutro dzieci otrzymają książeczkę a w następne dni naklejki. Będą również konkursy z nagrodami.
Nieszpory i Modlitwa na zakończenie codziennie o godz. 1730.
Zbiórki ministrantów i lektorów we wtorki o godz. 1730.
W tym tygodniu 1 czwartek i 1 piątek miesiąca. Dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi w piątek, przed Roratami, od godz. 1830.
W piątek na Mszy św. o 1900 poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, zachęcamy do uczestnictwa w tym dniu we Mszy
W przedsionku kościoła można nabywać świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Nabywając świece pomagamy dzieciom z najbardziej potrzebujących rodzin. Minimalna ofiara za jedną świecę 5 złotych.
Klerycy i Nowicjusz z naszego Seminarium będą roznosić w Parafii opłatki wigilijne. Klerycy będą przychodzić po dwóch, będą mieli identyfikatory z pieczęcią Ks. Przeora i będą przychodzili w godzinach od 1600 do 2000. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na nasze Zakonne Seminarium. Informujemy, że parafia nikogo innego nie upoważniła do roznoszenia opłatków.
Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii i na nasze Seminarium Duchowne.
Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszły: + Zofia Domańska z ul. Wrzesińskiej i + Zofia Niedźwiecka z ul. Dietla. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek...
Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Razem z Matką Najświętszą wyczekujmy na Boże Narodzenie a św. Stanisław Kazimierczyk niech nam wyprosi łaskę owocnego przeżycia adwentu. Z wiarą przyjmijmy błogosławieństwo Wszechmogącego Boga.

Kanonicy Regularni Laterańscy