ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

5 stycznia 2020 r. - II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

kaplica zwiastowaniaOGŁOSZENIA PARAFIALNE

Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tradycji Polskiej ta uroczystość nazywana jest Świętem Trzech Króli. W kościołach kapłani błogosławią i poświęcają kredę i kadzidło na pamiątkę darów, które Trzej Królowie ofiarowali Nowonarodzonemu Zbawicielowi świata.

Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska czyli kolęda. Kolęda będzie trwała do 24 stycznia. Plan wywieszony jest w gablotach Bazyliki i na stronie internetowej parafii [link].

W czasie trwania kolędy Kancelaria Parafialna jest czynna: środa od 8.00 do 9.30 natomiast w piątek od 14.00 do 15.30.

W środę o godzinie 16.00 Msza Święta dla chorych i w intencji Chorych.

W przyszłą niedzielę na godz. 14:00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe Żywy Różaniec, Apostolstwo Margaretka, Arcybractwo V Ran Pana Jezusa i Najświętszego Sakramentu.

Na stoliku pod chórem do nabycia jest prasa katolicka.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne składane na prace prowadzone przy Bazylice.

Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli + Piotr Toporowski z ul. Brzozowej oraz Maria Juras-Koral z ul. Św. Wawrzyńca. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłego dnia świątecznego, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Niech nasze domy i mieszkania napełnią się dymem kadzideł, a nasze serca niech Bóg napełni błogosławieństwem, pokojem i radością.