ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

12 stycznia 2020 r. - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

jan chrzciciel olt glOGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego i dziękujemy Bogu za sakrament Chrztu Świętego, jaki każdy z nas otrzymał. Dzisiejsze święto kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się w liturgii okres zwykły, który będzie trwał do Środy Popielcowej, która w tym roku przypada 26 lutego.

2. W tygodniu odprawiane są nabożeństwa:

- w niedziele o godz. 7.40 – godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

- we wtorek o godz. 18.30 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

- w środę o godz. 18.30 – nabożeństwo do Matki Bożej Zbawiciela

- w czwartek o godz. 12.30 – różaniec w kaplicy Zwiastowania NMP a o godz. 18.30 Nieszpory

- w piątek o godz. 18.30 – Droga Krzyżowa

3. W naszej Parafii trwa wizyta duszpasterska czyli kolęda. Kolęda będzie trwała do 24 stycznia. Plan wywieszony jest w gablotach Bazyliki i na stronie internetowej parafii [link]. Wszystkich którzy z różnych względu nie przyjęli kolędy zachęcamy do zgłaszania się do zakrystii lub kancelarii parafialnej w celu ustalenia indywidualnego terminu wizyty duszpasterskiej.

4. W poniedziałek dzień urodzin ks. Ryszarda Siuty. Zapraszamy na Mszę św. w intencji jubilata o godz. 12:00.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dla klas 8 w poniedziałek o godz. 16:20 natomiast dla klas 7 w środę o godz. 17:00. Sakrament bierzmowania w tym roku młodzież z naszej parafii przyjmie 7 maja.

6. W przyszłą niedzielę na godz. 17:00 zapraszamy na wspólne kolędowanie wszystkich którzy we wspólnocie chcą przeżywać radość Bożego Narodzenia oraz na spotkanie opłatkowe Żywy Różaniec, Apostolstwo Margaretka, Arcybractwo V Ran Pana Jezusa i Najświętszego Sakramentu oraz Katechetów.

7. W czasie trwania kolędy Kancelaria Parafialna jest czynna: wtorek w godz. od 8.00 do 9.30 natomiast w piątek od 14.00 do 15.30.

8. Na stoliku pod chórem do nabycia jest prasa katolicka.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne składane na prace prowadzone przy Bazylice.

10. Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszła + Alojza Małodobora z ul. Dietla. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ...

11. Wszystkim naszym Drogim Parafianom, naszym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Zbawiciela. Niech nasi święci patronowie, których imiona otrzymaliśmy na Chrzcie Świętym, uproszą nam obfite błogosławieństwo Boga.