ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

23 lutego 2020 r. - VII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dziś po Mszy św. o godz. 16:00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia „Chwała w Bożym Ciele” wraz z chórem „ Ogród Duszy” działającym przy naszej bazylice.

W tym tygodniu przypada środa popielcowa – początek Wielkiego Postu. Obrzęd pokutny posypania głów popiołem na wszystkich Mszach św. o godz. 6:30, 8:00, 12:00, 16:00 i o 19:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:

- Droga Krzyżowa – w piątek o godz. 18:30. i w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:15

- Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 16:45.

- Godzinki o Męce Pańskiej – w niedziele o godz. 7:40.

- codziennie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00

Zgodnie z rozporządzeniem Metropolity Krakowskiego okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej rozpoczyna się dzisiaj i będzie trwał do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

W niedzielę 8 marca na godz. 20:00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej „Wielbimy Ciało Twoje” pisaną piaskiem i z muzyką i śpiewem na żywo.

Rekolekcję wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu tj. 29 marca i poprowadzi ks. Albert Mączka z Wiednia. Prosimy o modlitwę w intencji księdza rekolekcjonisty i naszych rekolekcji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do czytania mszalnych fragmentów Pisma Świętego podczas codziennych liturgii w naszym kościele. Pragniemy stworzyć grupę osób-lektorów, które będą posługiwać w czasie Mszy św. czytając lekcje mszalne. Zachęcamy również Panów ( w każdym wieku) do dołączenia do Służby Liturgicznej ( ministrantów). Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek od 8:30 do 9:30 oraz w czwartek i piątek od 16:00 do 17:30.

Na stoliku pod chórem do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii. Dziś zbiórka do puszek na pokrycie wkładu własnego parafii do dotacji na renowację Bazyliki.

Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli: + Józef Kozak z ul. Starowiślnej i Józefa Wasik z ul. Wrzesińskiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy: miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.