ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

1 marca 2020 r. - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:

- Droga Krzyżowa – w piątek o godz. 18:30. i w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:15

- Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 16:45.

- Godzinki o Męce Pańskiej – w niedziele o godz. 7:40.

- codziennie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00

W przyszłą niedzielę 8 marca na godz. 20:00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej „Wielbimy Ciało Twoje” pisaną piaskiem i z muzyką i śpiewem na żywo.

Zachęcamy do podjęcia różnych dzieł miłosierdzia w czasie Wielkiego Postu. Przez cały ten okres w naszej bazylice będzie trwała zbiórka żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można składać w zakrystii. Do tego celu zostały przygotowane specjalne torby, które można zabrać sprzed ołtarza Jezusa Miłosiernego.

Rekolekcję wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu tj. 29 marca i poprowadzi ks. Albert Mączka z Wiednia. Prosimy o modlitwę w intencji księdza rekolekcjonisty i naszych rekolekcji. Nasza parafia organizuje w najbliższym czasie dwie pielgrzymki:

- 1 maja doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę

- 7 czerwca pielgrzymkę na uroczystości beatyfikacyjne Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego do Warszawy.

Szczegółowe informacje na plakatach w przedsionkach bazyliki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do czytania mszalnych fragmentów Pisma Świętego podczas codziennych liturgii w naszym kościele. Pragniemy stworzyć grupę osób-lektorów, które będą posługiwać w czasie Mszy św. czytając lekcje mszalne. Zachęcamy również Panów ( w każdym wieku) do dołączenia do Służby Liturgicznej ( ministrantów). Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek od 8:30 do 9:30 oraz w środę i czwartek od 16:00 do 17:30.

Na stoliku pod chórem do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii. W zeszłą niedzielę zebraliśmy do puszek na pokrycie wkładu własnego parafii do dotacji na renowację Bazyliki 4400 zł.

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu.