ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

15 marca 2020 r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

albumpo 023OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Prosimy o szczególną jedność w czasie zagrożenia epidemiologicznego. Przede wszystkim troszczmy się o modlitwę za siebie nawzajem, polecajmy zwłaszcza osoby chore, ale też całą służbę zdrowia i wszystkich zaangażowanych w niesienie pomocy innym. Szukajmy okazji do roztropnego niesienia takiej pomocy osobom starszym, zwłaszcza tym, którzy nie zdają sobie sprawy z zagrożenia. Pamiętajmy też szczególnie o bezdomnych i tych, którzy wyciągną do nas rękę o pomoc.

Stosujmy się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych w poczuciu odpowiedzialności za siebie i za innych ludzi.

Jako duszpasterze parafii Bożego Ciała, czujemy się zobowiązani, by wedle słów papieża Franciszka pozostać przy naszych parafianach i otoczyć ich duchową, w tym sakramentalną opieką.

Prosimy, by w zgodzie z własnym sumieniem, ale też poczuciem odpowiedzialności społecznej i miłości braterskiej skorzystać z dyspensy naszego Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego z obowiązku w udziale w niedzielnej Mszy świętej. O skorzystanie z dyspensy szczególnie prosimy osoby starsze, które są szczególnie narażone na ciężki przebieg choroby. Osoby, które nie wezmą udziału w tym trudnym czasie we Mszy w niedzielę nie popełniają grzechu. Warto też w sposób szczególny uświęcić niedzielę swoją modlitwą osobistą i rodzinną.

 

Wszystkie Msze Święte będą sprawowane według normalnego porządku. Możliwość spowiedzi w czasie wszystkich Mszy Świętych.Zachęcamy do włączania się w modlitwę różańcową w intencji ustania epidemii koronawirusa, za chorych, ich bliskich oraz za personel medyczny. Transmisja tej modlitwy na naszym profilu facebookowym przez cały tydzień o godzinie 20:30

W czwartek w liturgii obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona miasta Krakowa.

Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele: - Droga Krzyżowa – w piątek o godz. 18:30. i w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:15 - Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 16:45. - Godzinki o Męce Pańskiej – w niedziele o godz. 7:40. - codziennie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00

Zachęcamy do podjęcia różnych dzieł miłosierdzia w czasie Wielkiego Postu. Przez cały ten okres w naszej bazylice będzie trwała zbiórka żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można składać w zakrystii. Do tego celu zostały przygotowane specjalne torby, które można zabrać sprzed ołtarza Jezusa Miłosiernego.

Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek od 8:30 do 9:30 oraz w środę i czwartek od 16:00 do 17:30.

Na stoliku pod chórem do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii. W zeszłą niedzielę w czasie kwesty Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta zebrało 1650 zł.

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy: miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.