ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

22 marca 2020 r. - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Post oltarzOGŁOSZENIA PARAFIALNE

Prosimy o szczególną jedność w czasie zagrożenia epidemiologicznego. Przede wszystkim troszczmy się o modlitwę za siebie nawzajem, polecajmy zwłaszcza osoby chore, ale też całą służbę zdrowia i wszystkich zaangażowanych w niesienie pomocy innym. Szukajmy okazji do roztropnego niesienia takiej pomocy osobom starszym, zwłaszcza tym, którzy nie zdają sobie sprawy z zagrożenia. Pamiętajmy też szczególnie o bezdomnych i tych, którzy wyciągną do nas rękę o pomoc.

Stosujmy się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych w poczuciu odpowiedzialności za siebie i za innych ludzi.

Jako duszpasterze parafii Bożego Ciała, czujemy się zobowiązani, by wedle słów papieża Franciszka pozostać przy naszych parafianach i otoczyć ich duchową, w tym sakramentalną opieką.

Prosimy, by w zgodzie z własnym sumieniem, ale też poczuciem odpowiedzialności społecznej i miłości braterskiej skorzystać z dyspensy naszego Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego z obowiązku w udziale w niedzielnej Mszy świętej. O skorzystanie z dyspensy szczególnie prosimy osoby starsze, które są szczególnie narażone na ciężki przebieg choroby. Osoby, które nie wezmą udziału w tym trudnym czasie we Mszy w niedzielę nie popełniają grzechu. Warto też w sposób szczególny uświęcić niedzielę swoją modlitwą osobistą i rodzinną.

Wszystkie Msze Święte będą sprawowane według normalnego porządku. Możliwość spowiedzi w czasie wszystkich Mszy Świętych.Wszystkie Msze św. niedzielne są transmitowane na żywo na koncie facebookowym: Bazylika Bożego Ciała w Krakowie

Zachęcamy do włączania się w modlitwę różańcową w intencji ustania epidemii koronawirusa, za chorych, ich bliskich oraz za personel medyczny. Transmisja tej modlitwy na naszym profilu facebookowym przez cały tydzień o godzinie 20:30

W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia. W tym dniu można podjąć się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Kto chce uratować życie dziecku poczętemu a jeszcze nienarodzonemu, bierze go w modlitewną opiekę i przez 9 miesięcy modli się o jego życie i za jego rodziców. Tego dzieła można podjąć się na Mszy Świętej o godzinie 12.00 i 19.00. Deklaracje są wyłożone na ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego i św. Michała Archanioła.

Środa 25 marca jest także dniem w którym Kanonicy Regularni Laterańscy otrzymali od króla Władysława Jagiełły w 1405 roku, akt fundacyjny klasztoru Bożego Ciała w Krakowie. W tym roku przypada 615 rocznica fundacji. Z tej racji w środę zostanie doprawiona Msza św. o godz. 19:00 w intencji fundatorów, budowniczych i dobroczyńców klasztoru.

Kancelaria parafialna będzie nieczynna do odwołania. W sprawach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny tel. 883 333 873.

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy: miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.