ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

III Niedziela Adwentu 2012

III Niedziela Adwentu
Dzisiejsza Trzecia Niedziela Adwentu w Liturgii nosi nazwę „Gaudete” – radujcie się. Radujcie się, bo Pan jest blisko.

W Czwartek o godzinie o godz. 1200 Msza św. w intencji Księży Solenizantów: Ks. Przeora Dariusza Kaczyńskiego i Ks. Zenona Skóry. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy z Solenizantami.

Bóg wzywa nas do tego, aby każdy z nas przygotował drogę Panu do swojego serca. Najważniejszym elementem przygotowania się do świąt jest spowiedź święta. Zadbajmy o to, żeby się wyspowiadać, aby nikt z nas i nikt z naszych bliskich nie pozostał bez spowiedzi i Komunii św. na nadchodzące święta. Spowiedź święta będzie w sobotę od porannej Mszy św. do godziny 1200, w niedzielę i w wigilię od porannej Mszy św. do godziny 1200. W sposób szczególny w roku wiary zatroszczmy się o spowiedź św. i Komunię św. na święta.

W zakrystii i Kancelarii Parafialnej zapisujemy chorych na odwiedziny kapłana przed świętami na dzień 21 grudnia ze spowiedzią i Komunią świętą.

Przez cały Adwent Msza św. Roratnia jest odprawiana – od poniedziałku do piątku – o godz. 1900. Zapraszamy na Roraty wszystkich – rodziny z dziećmi, młodzież, kandydatów do I Komunii Świętej i bierzmowania, dorosłych i dzieci.

W przedsionku kościoła można nabywać świece „Wigilijnej Pomocy Dzieciom”. Świeca zapalone na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem, że w adwencie pomogliśmy potrzebującemu dziecku. Zachęcamy do nabywania tych świec; minimalna ofiara 5 zł.

Opłatki można jeszcze nabywać w zakrystii.

Towarzystwo Pomocy Św. Brata Alberta w Krakowie prowadzi dzisiaj kwestę przy naszym kościele. Jeżeli możemy, wspomóżmy tych, którzy dzisiaj tak pięknie naśladują przykład Świętego Brata Alberta.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii, na nasze Zakonne Wyższe Seminarium Duchowne i na potrzeby biednych.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności + Tadeusz Urbański z ul. Berka Joselewicza, + Zbigniew Dutka z ul. Bonifraterskiej, + Janina Giera z ul. Przemyskiej i + Klotylda Wiśniewska z ul. Starowiślnej. Wieczny odpoczynek …

Naszym drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy zdrowego i miłego wypoczynku niedzielnego, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Zbawiciela. Niech Święty Kazimierczyk wyprosi nam na czas Adwentu wiele łaski od Boga, szczególnie łaskę zjednoczenia się z Bogiem i pojednania się z ludźmi.

Kanonicy Regularni Laterańscy.