ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

19 kwietnia 2020 r. - II NIEDZIELA WIELKANOCNA

oltarz milosiedziaOGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dziś obchodzimy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W czwartek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Zgodnie z nowymi rozporządzeniami państwowymi od poniedziałku w liturgii może uczestniczyć 1 osoba na każde 15 m2 powierzchni kościoła. Związku z tym w naszej bazylice może uczestniczyć każdorazowo w liturgiach 100 osób. Jednocześnie przypominamy o obowiązku noszenia maseczek a także zachowaniu od siebie wzajemnie odległości 2 metrów.

Informujemy że od początku trwania epidemii w bazylice, od poniedziałku do soboty trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy.

W czasie każdej Mszy św. istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Nasza wspólnota zakonna codziennie o godz. 20:30 gromadzi się na modlitwie różańcowej w intencji ustania korona wirusa. Modlitwa ta jest transmitowana na żywo na naszym profilu facebookowym. Zachęcamy do włączenia się do wspólnej modlitwy.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności + Helena Kumela i Elżbieta Sańka z ul. Brzozowej oraz + Zbigniew Skrzypiński z ul. Dietla. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Naszą Ojczyznę polecajmy Miłosierdziu Bożemu i wstawiennictwu św. s. Faustyny i św. Wojciecha, głównego patrona Polski