ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

26 kwietnia 2020 r. - III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Alleluja3OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Zgodnie z nowymi rozporządzeniami państwowymi od poniedziałku w liturgii może uczestniczyć 1 osoba na każde 15 m2 powierzchni kościoła. Związku z tym w naszej bazylice może uczestniczyć każdorazowo w liturgiach 100 osób. Jednocześnie przypominamy o obowiązku noszenia maseczek a także zachowaniu od siebie wzajemnie odległości 2 metrów.

Informujemy że od początku trwania epidemii w bazylice, od poniedziałku do soboty trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy.

W czasie każdej Mszy św. istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Wszystkie niedzielne Msze św. są transmitowane na żywo na stronie internetowej parafii www.bozecialo.net.

Nasza wspólnota zakonna codziennie o godz. 20:30 gromadzi się na modlitwie różańcowej w intencji ustania korona wirusa. Modlitwa ta jest transmitowana na żywo na naszym profilu facebokowym. Zachęcamy do włączenia się do wspólnej modlitwy.

W piątek rozpoczynamy maj – miesiąc szczególnej czci Matki Bożej. W piątek nabożeństwo majowe z procesją Eucharystyczną o godz. 18.15. W pozostałe dni nabożeństwa majowe o 18.30.

W czwartki zapraszamy na Mszę św. przy ołtarzu św. Stanisława Kazimierczyka dla zatroskanych w czasie epidemii. Zapraszamy szczególnie tych którzy przeżywają różnego rodzaju trudne sytuacje życiowe, kłopoty, problemy, troski, wątpliwości aby to wszystko chcemy zawierzyć Bogu przez wstawiennictwo św. Stanisława.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

- w piątek o godz. 11:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

- w sobotę o godz. 11:15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi

W piątek 1 maja święto św. Józefa rzemieślnika. W sobotę 2 maja obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski , w tym dniu Msze św. o godz. 6:30, 8:00. 12:00, 16:00 i 19:00.

Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności + Barbara Gliniak z ul. Gazowej. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Całą naszą zawierzamy opiece Opatrzności Bożej…