ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

3 maja 2020 r. - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

kazimierczyk klasztorOGŁOSZENIA PARAFIALNE

We wtorek w naszej Bazylice uroczystość św. Stanisława Kazimierczyka. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 6:30, 8:00, 12:00 i 18:00. Po wszystkich Mszach św. litania do św. Stanisława. O godz. 18:00 uroczysta Msza św. której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Adam Bałabuch ze Świdnicy, Przewodniczący Komisji Liturgicznej Episkopatu Polski [homilia]. Na tę uroczystość pielgrzymują Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej z całej Archidiecezji Krakowskiej, dla których święty Stanisław Kazimierczyk jest patronem. Intencje mszalne zamówione na ten dzień na godz. 19:00 zostaną odprawione o godz. 18:00. Natomiast nabożeństwo majowe będzie o godz. 17:15.

W piątek uroczystość Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski

W sobotę o godz. 10:00 w naszej bazylice, kleryk Wiktor Ruszlewicz, przyjmie z rąk ks. Bp Romana Pindla święcenia diakonatu. Prosimy o modlitwę w int. kleryka Wiktora, który dziś rozpoczyna rekolekcje przed święceniami.

W przyszłą niedzielę, modlić się będziemy w int. ks. Dariusza Kaczyńskiego CRL – Wizytatora Polskiej Prowincji, który świętuje 25 rocznicę święceń kapłańskich. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona przez Jubilata o godz. 12:15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 18.30.

Informujemy że od początku trwania epidemii w bazylice, od poniedziałku do soboty trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy.

W czasie każdej Mszy św. istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
Nasza wspólnota zakonna codziennie o godz. 20:30 gromadzi się na modlitwie różańcowej w intencji ustania korona wirusa. Modlitwa ta jest transmitowana na żywo na naszym profilu facebokowym. Zachęcamy do włączenia się do wspólnej modlitwy.

W czwartki zapraszamy na Mszę św. przy ołtarzu św. Stanisława Kazimierczyka dla zatroskanych w czasie epidemii. Zapraszamy szczególnie tych którzy przeżywają różnego rodzaju trudne sytuacje życiowe, kłopoty, problemy, troski, wątpliwości aby to wszystko zawierzyć Bogu przez wstawiennictwo św. Stanisława.

Na stoliku pod chórem do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.
Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii.

Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłego świętowania i opieki Matki Bożej, Królowej Polski i Świętego Stanisława Kazimierczyka