ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

10 maja 2020 r. - V NIEDZIELA WIELKANOCNA

NadzwyczajniSzafarze 20050515OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Trwa okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W bazylice istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi podczas każdej Mszy św.

Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18:30.
W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę NMP z Fatimy, w tym dniu przypada również 39 rocznica zamachu na Jana Pawła II; w czwartek Święto św. Macieja Apostoła; w sobotę Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera, męczennika, Patrona Polski.
Informujemy że od początku trwania epidemii w bazylice, od poniedziałku do soboty trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy.
Nasza wspólnota zakonna codziennie o godz. 20:30 gromadzi się na modlitwie różańcowej w intencji ustania korona wirusa. Modlitwa ta jest transmitowana na żywo na naszym profilu facebokowym. Zachęcamy do włączenia się do wspólnej modlitwy.
W czwartki zapraszamy na Mszę św. o godz. 19:00 przy ołtarzu św. Stanisława Kazimierczyka dla zatroskanych i strapionych w czasie epidemii. Zapraszamy szczególnie tych którzy przeżywają różnego rodzaju trudne sytuacje życiowe, kłopoty, problemy, troski, wątpliwości aby to wszystko zawierzyć Bogu przez wstawiennictwo św. Stanisława.


Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, zachęcamy by czwartek, 14 maja 2020 roku uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.
W tym tygodniu zainstalowany zostanie kolejny brakujący głos językowy w naszych organach. Został on ufundowany przez Pana Jacka Balcewicza a także anonimowego darczyńcę. Jest to trzeci uzupełniony głos w ciągu minionego roku, do uzupełnienia pozostały jeszcze trzy głosy. Dziękujemy wszystkich którzy troszczą się o nasze organy.
W najbliższym tygodniu, od poniedziałku do piątku będzie można uzyskać pomoc przy sporządzaniu zeznań podatkowych za 2019 rok. Odbiór dokumentów będzie możliwy w przedsionku kościoła od strony ulicy Św. Wawrzyńca od godz. 18.15 do 18.30 (przed nabożeństwem majowym).
Na stoliku pod chórem do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.
Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii.
Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie śp. Ewę Zegan z ul. Berka Joselewicza i Adama Tokarza z ul. Halickiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Stanisława Biskupa i Męczennika.