ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

IV Niedziela Adwentu 2012

IV Niedziela Adwentu
1. Dzisiaj przeżywamy czwartą Niedzielę Adwentu.

2. Dzisiaj i jutro możliwość spowiedzi przed Bożym Narodzeniem. Spowiedź jutro, w wigilię od porannej Mszy świętej do godziny 12.00. Dołóżmy starań, aby wszyscy w te święta byli wyspowiadani i przyjęli Komunię św. Nie ma Bożego Narodzenia, jeżeli nie przyjmiemy Boga w Komunii św. do naszego serca.

3. Jutro Wigilia. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej i świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy w naszych rodzinach tradycyjne zwyczaje. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy od wspólnej modlitwy rodzinnej i od odczytania fragmentu Ewangelii, która opowiada o narodzeniu Pana Jezusa. Następnie łamiemy się opłatkiem i składamy najbliższym serdeczne życzenia świąteczne. Zachęcamy do wspólnego śpiewania kolęd. W wigilię tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Jutro Msze święte o godzinie 6.30, 8.00 i ostatnia o godzinie 12.00. Potem kościół będzie zamknięty do godz. 23.30.

5. Pasterka zostanie odprawiona o północy. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę naszych Drogich Parafian, Przyjaciół i Gości. Zgodnie z rozporządzeniem w naszej Archidiecezji ofiary złożone w czasie Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia SOS.

6. We wtorek: Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Ta uroczystość rozpoczyna Oktawę Narodzenia Pańskiego. W środę, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze święte w pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia są odprawiane jak w niedzielę.

7. W zakrystii i kancelarii można zapisywać się na pielgrzymkę do Piekar Śląskich i Panewnik. Pielgrzymka w niedzielę 20 stycznia 2013. Informacje w gablotach w przedsionkach kościoła.

8. W minionym tygodniu zostało zainstalowane nowe nagłośnienie w naszej bazylice. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli to dzieło. Dziękujemy naszemu Panu Organiście za poświęcony czas, za prace nad projektem i wsparcie swoją fachową wiedzą. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim naszym dobrodziejom, za ofiary pieniężne na ten cel. Rozliczenie za nagłośnienie będzie za kilkanaście dni. Jeżeli ktoś chciałby jeszcze wesprzeć to dzieło, będziemy bardzo wdzięczni.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom za pomoc w sprzątaniu bazyliki.

10. W zakrystii można nabywać opłatki. W przedsionku kościoła można nabywać świece „Wigilijnej Pomocy Dzieciom”.

11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii, na nasze Zakonne Wyższe Seminarium Duchowne i na potrzeby biednych. Naszym drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom Parafii i Klasztoru Bożego Ciała życzymy zdrowego i miłego wypoczynku niedzielnego, oraz chrześcijańskiego przeżycia wieczerzy wigilijnej. Niech pokój, który zapowiadali aniołowie w Betlejem stanie się udziałem nas wszystkich. Dzieląc się z wami opłatkiem życzymy, aby serca Wasze i domy Wasze napełniły się miłością Boga. We wigilię w sposób szczególny pamiętamy o chorych, samotnych i o tych, którzy te święta muszą spędzać daleko od rodzinnego domu.

Kanonicy Regularni Laterańscy