ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

17 maja 2020 r. - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
oltarz michala archaniola1. Trwa okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W bazylice istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi podczas każdej Mszy św.

2. Od dzisiejszej niedzieli zgodnie z zaleceniami państwowymi, w bazylice każdorazowo może uczestniczyć w liturgii 150 osób.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek 100.rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Msza św. ku czci św. Jana Pawła II o godz. 19.00 podczas, której będziemy dziękować Panu Bogu za dar Jego życia i pontyfikatu, a za tydzień w niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

4. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18:30.

5. Informujemy że od początku trwania epidemii w bazylice, od poniedziałku do soboty trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy.

6. W czwartki zapraszamy na Mszę św. o godz. 19:00 przy ołtarzu św. Stanisława Kazimierczyka dla zatroskanych i strapionych w czasie epidemii. Zapraszamy szczególnie tych którzy przeżywają różnego rodzaju trudne sytuacje życiowe, kłopoty, problemy, troski, wątpliwości aby to wszystko zawierzyć Bogu przez wstawiennictwo św. Stanisława.

7. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

8. W związku z epidemią, wstrzymane są do odwołania, comiesięczne wizyty u chorych. W nagłych przypadkach prosimy kontakt telefoniczny tel. 883 333 873.

9. Kancelaria parafialna będzie czynna od tego tygodnia we wtorek i czwartek w godzinach od 16:00 do 17:30.

10. W tym tygodniu zainstalowany został kolejny brakujący głos językowy w naszych organach. Został on ufundowany przez Pana Jacka Balcewicza a także anonimowego darczyńcę. Jest to trzeci uzupełniony głos w ciągu minionego roku, do uzupełnienia pozostały jeszcze trzy głosy. Po uzupełnieniu tych trzech głosów - co mamy nadzieję w wyniku życzliwości dobrych ludzi nastąpi w dającej się już przewidzieć przyszłości - można będzie powiedzieć, że proces budowy największych organów Krakowa po ponad 60 latach zostanie wreszcie z powodzeniem ukończony.

11. Na stoliku pod chórem do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii.

13. Prosimy o modlitwę w intencji naszej Parafii, Ojczyzny i wszystkich krajów objętych pandemią. Wszystkich Uczestników Ofiary Eucharystycznej zawierzamy Miłosierdziu Bożemu za wstawiennictwem św. Jan Pawła II