ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

31 maja 2020 r. - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

duch swOGŁOSZENIA PARAFIALNE

W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Dziś o godz. 18:15 ostatnie tegoroczne nabożeństwo majowe z procesją wokół bazyliki.

Od soboty został zniesiony limit osób w kościołach. Wierni mogą już uczestniczyć w Mszach św. bez ograniczeń. W związku z tym zakończyliśmy transmisje niedzielnych Mszy św.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek Uroczystość NMP Matki Kościoła Głównej Patronki Diecezji; w środę św. Karola Lwangi, męczennika i Towarzyszy; w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; za tydzień w niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.

W poniedziałek 1 czerwca o godz. 18:15 rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe. Od wtorku nabożeństwa czerwcowe o godz. 18:30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek miesiąca.

- w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 18:30 Nieszpory Eucharystyczne

- w piątek z racji nabożeństw czerwcowych o godz. 18:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

- w sobotę Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 11:15.

W czwartek 11 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Bożego Ciała – odpust w naszej parafii. Jest to jednocześnie jubileusz 700-lecia ustanowienia tej uroczystości w Archidiecezji Krakowskiej. Uroczysta suma odpustowa o godz. 16:00 której przewodniczyć będzie Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski. W przyszłą niedzielę podamy szczegóły odnośnie procesji. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

Na stoliku pod chórem do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie duchowe i materialne wsparcie naszej parafii szczególnie w okresie pandemii. Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa