ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

7 czerwca 2020 r. - NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

20200606OGŁOSZENIA PARAFIALNE

W poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 18.15 nieszpory połączone
z nabożeństwem czerwcowym. Przez modlitwę pragniemy przygotować się na Odpust Bożego Ciała. Zachęcamy, aby przed Bożym Ciałem przystąpić do spowiedzi abyśmy mogli uzyskać odpust zupełny.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała – Odpust Główny w naszej parafii. Suma odpustowa w Boże Ciało o godz. 16.00. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Po sumie rozpocznie się procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej Parafii: Św. Wawrzyńca, wzdłuż Placu Wolnica, Bonifraterską, Trynitarską, Gazową i Św. Wawrzyńca. Zapraszamy na procesję naszych Parafian, Przyjaciół, Dobrodziejów i Gości. Panów zapraszamy do służby porządkowej, Arcybractwo V Ran Pana Jezusa i Najświętszego Sakramentu, Ministrantów, Lektorów, Dziewczynki do sypania kwiatów. Bardzo prosimy, aby nie parkować samochodów wzdłuż trasy procesji. Prosimy o przystrojenie okien na trasie procesji. Jeżeli pogoda pozwoli to na placu przy kościele na sumę odpustową zostanie zainstalowany telebim i plac zostanie nagłośniony abyśmy mogli swobodnie i bezpiecznie uczestniczyć w uroczystościach.

 

Z racji jubileuszu 700- lecia uroczystości Bożego Ciała w Archidiecezji Krakowskiej wydaliśmy pamiątkowy medal który możemy nabyć w przedsionkach bazyliki. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na renowację bazyliki.

W sobotę o godz. 20:00 zapraszamy na koncert organowy z okazji 700 lecia ustanowienia Święta Bożego i zainstalowania 80 głosu w organach bazyliki. Na organach zagra Pan Jakub Choros. Wstęp wolny.

Natomiast w przyszłą niedzielę w ramach oktawy Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 16:00, zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

Przypominamy że w bazylice trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Od piątku mamy możliwość adorowania Pana Jezusa w niezwykłej monstrancji, która peregrynuje po całym świecie, a docelowo ma się znajdować w Medjugorie.
Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko we wtorek od 16:00 do 17:30.

Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie śp. Marię Rajtar z ul. Starowiślnej i Helenę Romanowska z ul. Przemyskiej. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu...

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej i Świętego Stanisława Kazimierczyka, Apostoła Eucharystii.