ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

14 czerwca 2020 r. - XI NIEDZIELA ZWYKŁA

20200611 201405OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim którzy zaangażowali w przygotowanie uroczystości odpustowej. Dziękujemy tym którzy przygotowali ołtarze i uczestniczyli w procesji Bożego Ciała. Nasze słowa wdzięczności kierujemy do Braci Bonifratrów, Arcybractwa V Ran Pana Jezusa i Najświętszego, Żywego Różańca, Asysty Procesyjnej, Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta, Służb Porządkowych, Pana Organisty, Chóru Bazyliki Bożego Ciała, Instrumentalistów, Kleryków i Ministrantów Dziękujemy anonimowym darczyńcom za ofiarowane z tej okazji dwa ornaty i dwie dalmatyki a także za postawienie na czas uroczystości telebimu przed bazylikom. Msza Św. w intencji osób, które zaangażowały się w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała, w sobotę o godz. 19.00.

Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Nieszpory Eucharystyczne połączone z nabożeństwem czerwcowym codziennie o godzinie 18.00 oprócz dzisiejszego dnia. Po nieszporach procesja z Najświętszym Sakramentem wokół bazyliki. Dziś procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 19:00. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie ziół i kwiatów.

Dziś po Mszy św. o godz. 16:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę Niepokalanego Serca NMP.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy jubileusz 60-lecia kapłaństwa ks. Tadeusza Masłowskiego, wieloletniego duszpasterza i proboszcz tej parafii. Uroczysta Msza św. jubileuszowa o godz. 12:15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Z racji jubileuszu 700- lecia uroczystości Bożego Ciała w Archidiecezji Krakowskiej wydaliśmy pamiątkowy medal który możemy nabyć w przedsionkach bazyliki. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na renowację bazyliki.

Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa.