ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2012

Uroczystość Narodzenia Pańskiego
Z okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowych, szczęśliwych i spokojnych Świąt.
Niech Nowonarodzone Dziecię, Bóg, który stał się Człowiekiem z miłości do człowieka da Wam z wielką radością przeżywać kolejną rocznicę Jego narodzin. Niech Jezus Chrystus, błogosławi Was, Wasze Rodziny, waszych bliskich: niech obficie obdarzy swoją łaską i pokojem. W roku wiary, prosimy Nowonarodzonego Zbawiciela świata, aby dał nam łaskę wiary, aby naszą wiarę umocnił.
Naszymi życzeniami i darem modlitwy obejmujemy Ojca Świętego Benedykta XVI, Naszego Kardynała Metropolitę Stanisława oraz wszystkich Biskupów, Kapłanów, Zakonników i Siostry Zakonne. Serdeczne życzenia składamy Bractwom, Stowarzyszeniom i Grupom modlitewnym. Życzeniami świątecznymi i modlitwą otaczamy wszystkie Rodziny naszej parafii, dzieci, młodzież, ludziom chorych, samotnych, starszych i przebywających w szpitalach.
O przyjęcie życzeń i zapewnienia o wielkiej wdzięczności prosimy Wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Dobrodziejów zarówno Parafii jak i Klasztoru Bożego Ciała.
Do życzeń dołączamy bardzo serdeczne podziękowania za życzenia nadesłane na adres Parafii i Klasztoru Bożego Ciała: „Bóg zapłać”.


Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dzisiaj i jutro Msze św. są odprawiane jak w każdą niedzielę. Zapraszamy codziennie do wspólnego śpiewania Nieszporów o godz. 1730.

2. Jutro Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Ofiary składane na tacę w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia są przeznaczone na Papieski Uniwersytet imieniem Jana Pawła II w Krakowie.

3. W czwartek Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. W czwartek p[o Mszach świętych będziemy błogosławić wino.

4. W piątek święto Świętych Młodzianków, Męczenników.

5. W następną niedzielę Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Z okazji Roku Wiary w następną niedzielę dziękować będziemy Bogu za sakrament małżeństwa.

6. Cieszymy się z tego, że nasza Parafia w ostatnim czasie otrzymała „świąteczne prezenty”. W minionym tygodniu zostało zainstalowane nowe nagłośnienie do Bazyliki. Do naszej szopki zostały zakupione nowe figury. Naszym Dobrodziejom bardzo serdecznie dziękujemy.

7. Składamy gorące „Bóg zapłać” za ofiary złożone w Pasterkę na Kościelny Fundusz Obrony Życia.- S.O.S.

Kolędę, czyli wizytę duszpasterską w parafii rozpoczniemy po Nowym Roku. Na radosne świętowanie i na ostatni już tydzień w tym roku przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.

Kanonicy Regularni Laterańscy