ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

2 sierpnia 2020 r. - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

20200801OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu w miesiącu sierpniu w intencji trzeźwości naszego Narodu. Prosimy również o modlitwę za zniewolonych nałogiem alkoholowym.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Jana Marii Vianneya, prezbitera; w czwartek Święto Przemienia Pańskiego; w sobotę św. Dominika, prezbitera

3. W tym tygodniu przypada pierwsza czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

- w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

- w piątek o godz. 11:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

4. Z racji jubileuszu 700-lecia uroczystości Bożego Ciała w Archidiecezji Krakowskiej wydaliśmy pamiątkowy medal który możemy nabyć w zakrystii. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na renowację bazyliki.

5. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

6. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek w godz. od 16:00 do 17:30.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

8. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do siebie +Władysława Papieża z ul. Miodowej . Polećmy zmarłego oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….

9. Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej: naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela w nowym tygodniu. Przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.