ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

16 sierpnia 2020 r. - XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20200815 170308OGŁOSZENIA PARAFIALNE

W nadchodzącym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

- w poniedziałek święto św. Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej

- w czwartek św. Bernarda, opata i doktora kościoła

- w piątek wspomnienie św. Piusa X, papieża;

- w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

Dobiegają końca prace renowacyjne czterech ołtarzy i belki tęczowej. W minionym tygodniu została odsłonięta odrestaurowana belka tęczowa a na placu przy kościele został ułożony kolejny odcinek chodnika kostką granitową.

Z racji jubileuszu 700-lecia uroczystości Bożego Ciała w Archidiecezji Krakowskiej wydaliśmy pamiątkowy medal który możemy nabyć w zakrystii

Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli,

Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary otrzymywane na tacę oraz na wsparcie wszelkich dzieł prowadzonych przez naszą parafię. Dziś po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wybuchu w Bejrucie. W przyszłą niedzielę prosić będziemy o comiesięczne ofiary na pokrycie wkładu własnego parafii do dotacji na renowację bazyliki.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał do siebie + Barbarę Pachel z ul. Berka Joselewicza. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy: miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.