ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

23 sierpnia 2020 r. - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA  

oltarz sw augustynOGŁOSZENIA PARAFIALNE

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek Święto św. Bartłomieja Apostoła; w środę Uroczystość NMP Częstochowskiej; w czwartek Święto św. Moniki;

W piątek w naszym Zakonie Uroczystość Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. W naszej bazylice można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Główna Msza Święta w intencji naszego Zakonu o godz. 12.00. W czasie tej Mszy Świętej o nasz Współbrat Nowicjusz Mateusz Bednarz złoży pierwsze śluby zakonne. Kleryk Tomasz Szymaszek złoży śluby wieczyste. Otoczmy modlitwą naszych współbraci.

Z racji jubileuszu 700-lecia uroczystości Bożego Ciała w Archidiecezji Krakowskiej wydaliśmy pamiątkowy medal który możemy nabyć w zakrystii .

Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli,

Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary otrzymywane na tacę oraz na wsparcie wszelkich dzieł prowadzonych przez naszą parafię. Dziś po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na pokrycie wkładu własnego parafii do dotacji na renowację Bazyliki.

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy: miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.