ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

13 września 2020 r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

20200830 120620OGŁOSZENIA PARAFIALNE

W Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie dzisiaj trwają doroczne, jubileuszowe uroczystości Maryjne w 143 rocznicę objawień Matki Bożej.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

– we wtorek NMP Bolesnej

– w środę Męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa

– w piątek Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i młodzieży

Uczniów klas 3 Szkół Podstawowych którzy pragną przystąpić w bieżącym roku szkolnym do I Komunii św. w naszej parafii wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Msze św. o godz. 11:00 a po Mszy św. na spotkanie formacyjne i organizacyjne.

Uczniów klas 7 i 8 Szkół Podstawowych wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Msze św. o godz. 16:00 a po Mszy św. na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

Spotkanie dla ministrantów a także chłopców którzy chcieliby zostać ministrantami w sobotę o godz. 10.00 w sali przy furcie klasztornej, natomiast osoby chętne do śpiewania w scholii dziecięcej zapraszamy na próby w niedzielę o godz. 9:45. Msza św. dla dzieci w każdą niedzielę o godz. 11:00.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, bazylika otrzymała od Stolicy Apostolskiej łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami z okazji jubileuszu 700-lecia uroczystości Bożego Ciała w Archidiecezji Krakowskiej. Odpust można uzyskać do końca roku kalendarzowego.

Z racji jubileuszu 700-lecia uroczystości Bożego Ciała w Archidiecezji Krakowskiej wydaliśmy pamiątkowy medal który możemy nabyć w zakrystii .

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę w godzinach od 16:00 do 17:30.

Pod chórem do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli,

Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary otrzymywane na tacę oraz na wsparcie wszelkich dzieł prowadzonych przez naszą parafię. Dziś po wszystkich Mszach św. przeniesiona z Wielkiego Piątku ze względu na pandemię zbiórka na Ziemię Świętą. W przyszłą niedzielę comiesięczna zbiórka do puszek na pokrycie wkładu własnego parafii do dotacji na renowację bazyliki.

Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli. Niech Bóg udzieli wszystkim błogosławieństwa