ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

27 września 2020 r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

20200922 175443OGŁOSZENIA PARAFIALNE

W czwartek rozpocznie się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W tym miesiącu każdego dnia będziemy modlić się na różańcu w naszej bazylice o godz. 18.20. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę wszystkich. W następną niedzielę procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. Rozpocznie się ona o godzinie 18.00. Zapraszamy Arcybractwo, Żywy Różaniec, Ministrantów i Asystę Procesyjną.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława

- we wtorek - święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

- w środę wspomnienie św. Hieronima prezbitera i doktora kościoła

- w czwartek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,

- w piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu,

- w piątek o godz. 11:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa a o godz. 12:00 Eucharystia w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa

- w sobotę o godz. 11:15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, bazylika otrzymała od Stolicy Apostolskiej łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami z okazji jubileuszu 700-lecia uroczystości Bożego Ciała w Archidiecezji Krakowskiej. Odpust można uzyskać do końca roku kalendarzowego

W ramach budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa, wśród projektów Dzielnicy I znalazł się projekt nr 17 pod nazwą "Dajmy Głos największym organom Krakowa" polegający na organizacji czterech koncertów organowych na organach bazyliki Bożego Ciała na Kazimierzu, które są największymi organami Krakowa i jednym z największych i najciekawszych instrumentów w Polsce. Zwracamy się z prośbą o oddanie głosu na tenże projekt. Głosować można stacjonarnie w dniu dzisiejszym (niedziela) a terenie naszej Parafii przy ul. Brzozowej 14 w Galerii Kaligrafii w godzinach od 12 do 18-tej. [budzet.krakow.pl]

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna: we wtorek i czwartek od 16:00 do 17:30.

Pod chórem do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli,

Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary otrzymywane na tacę oraz na wsparcie wszelkich dzieł prowadzonych przez naszą parafię. W zeszłą niedzielę zebraliśmy do puszek na pokrycie wkładu własnego parafii do dotacji na renowację bazyliki 3300 zł.

Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli. Niech Bóg udzieli wszystkim błogosławieństwa