ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

4 października 2020 r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

20200927 122717OGŁOSZENIA PARAFIALNE

W minionym tygodniu zakończyły się prace renowacyjne w ramach trzy letniego projektu kluczowego z Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa. Dziękujemy wszystkim którzy wsparli to wielkie i piękne dzieło.

Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe połączone z procesją do pięciu ołtarzy. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich parafian a szczególnie Arcybractwo, Żywy Różaniec, Ministrantów i Asystę Procesyjną. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18:20.

W poniedziałek wspomnienie św. siostry Faustyny, w środę Najświętszej Maryi Panny Różańcowej a w sobotę bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

W środę o godz. 12:00 Msza Święta dla chorych i w int. chorych.

W ramach budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa, wśród projektów Dzielnicy I znalazł się projekt nr 17 pod nazwą "Dajmy Głos największym organom Krakowa" polegający na organizacji czterech koncertów organowych na organach bazyliki Bożego Ciała na Kazimierzu, które są największymi organami Krakowa i jednym z największych i najciekawszych instrumentów w Polsce. Zwracamy się z prośbą o oddanie głosu na tenże projekt. Głosować można przez internet do 5 października na stronie www.budzet.krakow.pl/

Za tydzień obchodzić będziemy XX Dzień Papieski pod hasłem: Totus Tuus” W przedsionkach kościoła po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja zbiera ofiary na stypendia dla młodzieży z niezamożnych rodzin.

W kancelarii parafialnej i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne za zmarłych, kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzach bocznych. Pamiętajmy o modlitwie za drogich nam zmarłych. Za poleconych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.10.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna: we wtorek i czwartek od 16:00 do 17:30.

Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary otrzymywane na tacę oraz na wsparcie wszelkich dzieł prowadzonych przez naszą parafię.

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa