ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa 2012

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą w Roku pańskim 2012. Trwamy w radosnej oktawie Bożego Narodzenia. Dzisiaj także przezywamy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W to dzisiejsze święto uwielbiamy Boga za dar rodziny. Dziękujemy za nasze rodziny w których przyszliśmy na świat, dziękujemy za wszystkie rodziny które wiernie realizują swoje powołanie i modlimy się za rodziny rozbite i przeżywające różnego rodzaju trudności.
Jutro poniedziałek 31 grudnia, zakończenie Starego Roku 2012. Uroczyste Nieszpory z procesją w kościele i hymnem „Ciebie Boga wysławiamy” o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnym zakończeniu Starego Roku. Bezpośrednio po zakończonych Nieszporach zostanie odprawiona ostatni w tym roku Msza św.
We wtorek 1 stycznia 2013. Rozpoczniemy Nowy Rok. 1 stycznia przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W tym dniu z całym Kościołem i wszystkimi Ludźmi Dobrej Woli modlić się będziemy o błogosławieństwo dla siebie, dla naszej Ojczyzny i całego Kościoła. Modlić się będziemy o pokój. Msze święte w Nowy Rok będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę. Od 46 lat 1 stycznia jest dniem modlitw o pokój.
Od środy, (od 2 stycznia) rozpoczniemy kolędę – czyli wizytę duszpasterską w rodzinach naszej Parafii przy ulicach Starowiślnej, Dietla i Wrzesińskiej, Miodowej i Rzeszowskiej. Wcześniej ministranci będą roznosić zawiadomienie o kolędzie. Celem kolędy jest wspólna modlitwa, prośba o Boże błogosławieństwo na Nowy Rok i pobłogosławienie osób i mieszkania. Jest to także okazja do spotkania z kapłanem i okazja do rozmowy o Rodzinie i Parafii.
W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi świętej i Komunii św. wynagradzającej za nasze grzechy i za grzechy całego świata.
Składamy serdeczne Bóg zapłać za kolejne ofiary indywidualne na nowe nagłośnienie do naszej Bazyliki. Serdecznie dziękujemy za pomoc.
Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszły + Janina Piórkowska z ulicy Izaaka i + Kazimiera Włodarczyk z ul. Dietla. Polećmy Bożemu Miłosierdziu także wszystkich zmarłych z naszej Parafii i z naszych Rodzin w minionym, 2012 roku. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli. Prośmy teraz Boga o Jego Ojcowskie błogosławieństwo na ostatnie godziny Starego Roku.
Kanonicy Regularni Laterańscy