ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

25 października 2020 r. - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Stosujmy się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych w poczuciu odpowiedzialności za siebie i za innych ludzi.

2. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane według normalnego porządku. Możliwość spowiedzi w czasie wszystkich Mszy Świętych.

3. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Panu Bogu za Fundatorów i Budowniczych naszej Bazyliki Bożego Ciała a także za tych, którzy w obecnym czasie troszczą się o ten dom Boży i napełniają go swoją obecnością i swoimi modlitwami.

4. Nabożeństwo Różańcowe dziś o godz. 18:00 z procesją do 5 ołtarzy.

5. W środę w liturgii święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Tadeusz Masłowski. Msza św. w intencji solenizanta w poniedziałek o godz. 12:00

6. W przyszłą niedzielę 1 Listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Nieszpory Żałobne o godz. 18:20. Po Nieszporach procesja w bazylice z tradycyjni modlitwami za zmarłych.

7. W poniedziałek 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Procesja z modlitwami za zmarłych w kościele po Mszach Świętych o godz. 8:00,12:00 i o 19:00.

8. W kancelarii parafialnej i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne za zmarłych. Kartki na wypominki roczne są wyłożone na ołtarzach bocznych. Pamiętajmy o modlitwie za drogich nam zmarłych. Za poleconych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9:10.

9. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od 16:00 do 17:30 oraz w środę od godz. 8:00 do godz. 9:30.

10. Pod chórem do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli a także Mały Gość Niedzielny.

11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii.

12. Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Wszystkim którzy udają się w drogę, by nawiedzić groby swoich najbliższych życzymy bezpiecznej podróży i szczęśliwego powrotu do domu.