ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

1 listopada 2020 r. - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

organyOGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy świętych, którzy odeszli z tej ziemi i osiągnęli już zbawienie: pełnię życia i szczęścia. Święci są dla nas wzorem do naśladowania. Nieszpory Żałobne o godz. 18:20. Po Nieszporach procesja w bazylice z tradycyjni modlitwami za zmarłych.
2. Dziś o 17:00 zapraszamy inauguracyjny koncert organowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Zaduszki Muzyczne im. prof. Jana Jargonia. Na organach zagra Pan Profesor Dariusz Bąkowski - Kois z Krakowa. Wstęp wolny.
3. W poniedziałek 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Procesja z modlitwami za zmarłych w kościele po Mszach Świętych o godz. 8:00, 12:00 i o 19:00.
4. Dziś i jutro można zyskać Odpust Zupełny i ofiarować go za jednego zmarłego. Warunkiem zyskania odpustu jest: pobożne nawiedzenie kościoła, stan łaski uświęcającej (stan duszy bez grzechu ciężkiego i bez przywiązania do grzechu), odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwa na intencję Ojca Świętego.
5. Wierni, którzy listopadzie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą również zyskać Odpust Zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
6. W środę w liturgii obchodzić będziemy wspomnienie św. Karola Boromeusza. W tym dniu imieniny obchodzi brat Karol Krzyżanowski. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 12:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
- w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu,
- w piątek o godz. 11:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa a o godz. 12:00 Eucharystia w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa
- w sobotę o godz. 11:15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie będzie odwiedzin chorych z Komunią św.


8. W przedsionkach Bazyliki przyjmujemy na wypominki jednorazowe. Na wypominki roczne przyjmujemy tylko w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Ze względu na sytuację epidemiologiczną można też przesyłać wypominki mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Za poleconych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.10. Wypominki jednorazowe połączone z modlitwą różańcową codziennie, przez wszystkie dni listopada o godz. 18.20.
9. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od 16:00 do 17:30.
10. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie: śp. Janinę i Wiesława Lyer z ul. Berka Joselewicza, Janusza Dąbrowskiego z ul. Starowiślnej, Tadeusza Morawiaka z ul. Starowiślnej i Joannę Mardyła z ul. Dietla. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
11. Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.