ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

8 listopada 2020 r. - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

20201107OGŁOSZENIA PARAFIALNE

W poniedziałek 9 listopada, Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Od nazwy tej Bazyliki nasz Zakon Kanoników Regularnych Laterańskich czerpie swoją nazwę. Prosimy o modlitwę w intencji naszego Zakonu.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:- we wtorek św. Leona Wielkiego - w środę – wspomnienie św. Marcina z Tours – w czwartek - św. Jozafata, biskupa i męczennika - w piątek - świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;

W środę 11 listopada z całą naszą Ojczyzną przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości. Mija 102 lata od dnia, kiedy Polska po latach rozbiorów odzyskała niepodległość.

W niedzielę 15 listopada IV Światowy Dzień Ubogich zgodnie z apelem i prośbą naszego Księdza Metropolity w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na rzecz ubogich.

Wypominki roczne przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii. Za poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.10.. Wypominki jednorazowe połączone z modlitwą różańcową codziennie, przez wszystkie dni listopada o godz. 18.20.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek i piątek w godz. od 16:00 do 17:30.

Pod chórem do nabycia jest nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii.

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Naszą Ojczyznę polecamy Opatrzności Bożej i wstawiennictwu wszystkich świętych polskich.