ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

15 listopada 2020 r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

20201004 102504OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Przeżywamy dziś IV Światowy Dzień Ubogich. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz ubogich.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia; we wtorek św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w środę bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; w piątek św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; w sobotę Ofiarowania NMP; za tydzień w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszy św. o 9:30 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia.

Wypominki za zmarłych połączone z Różańcem codziennie, przez wszystkie dni listopada, o godz. 18:20. Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godzinie 9:10. Na wypominki roczne przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii do końca listopada.

W czwartek o godz. 11:00 w naszej bazylice, kl. Tomasz Szymaszek, przyjmie z rąk ks. Bp Romana Pindla święcenia diakonatu. Prosimy o modlitwę w int. naszego współbrata.

W sobotę 21 listopada o godz. 11:00 Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski dokona uroczystej konsekracji nowej mensy ołtarzowej i ambony, które zostaną zamontowane w tym tygodniu w bazylice a także poświęci odrestaurowane ołtarze boczne. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 12:00. Zamówione intencje na godz. 12:00 zostaną odprawione o godz. 11:00.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek w godz. od 16:00 do 17:30.

Pod chórem do nabycia jest nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Od przyszłej niedzieli do nabycia będą świece wigilijne Caritas.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii.

Z naszej wspólnoty zakonnej Pan Bóg powołał do siebie + ks. Józefa Kąckiego ze Stradun i ks. Jana Lange z Drezdenka. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Edward Hartabus z ul. Bożego Ciała. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Naszym drogim Parafianom, naszym miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrego zdrowia, miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa.