ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

29 listopada 2020 I NIEDZIELA ADWENTU

matka zbawicielaOGŁOSZENIA PARAFIALNE
1. Dzisiaj rozpoczyna się Nowy Rok Liturgiczny: Okres Adwentu.Hasłem obecnego roku duszpasterskiego są słowa: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Razem z Maryją będziemy przeżywać czas oczekiwania na przyjście naszego Zbawiciela. Wykorzystajmy ten czas dla odnowy naszej więzi z Bogiem i ludźmi.
2. Msza Św. roratnia będzie odprawiana od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 w kaplicy Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy serdecznie.
3. W zakrystii bazyliki i w kancelarii można nabywać świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" oraz opłatki wigilijne
4. Zachęcamy do podjęcia różnych dzieł miłosierdzia w czasie Adwentu. Przez cały ten okres w naszej bazylice będzie trwała zbiórka żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można składać w zakrystii. Do tego celu zostały przygotowane specjalne torby, które można zabrać sprzed ołtarza Jezusa Miłosiernego.
5. Z radością informujemy że działające na terenie naszej parafii Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta otrzymało z rąk JE Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego nagrodę „Błogosławieni Miłosierni 2020”. Jest to wyróżnienie przyznawane przez Archidiecezję Krakowską z okazji Światowego Dnia Ubogich za działalność na rzecz ubogich i potrzebujących.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
- w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu,

- w piątek o godz. 11:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji trwającej pandemii nie będzie dalej odwiedzin chorych.

- w sobotę o godz. 11:15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi

7. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:30.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16:00 zapraszamy wraz Chórem Bazyliki do modlitwy uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. 

9.Pod chórem do nabycia jest Tygodnik Katolicki Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. W minionym tygodniu odnowiliśmy dzwon sygnaturki który wystawiony jest przed ołtarzem Matki Bożej Łaskawej. [o dzwonach]

11. Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Razem z Matką Najświętszą trwajmy w oczekiwaniu na Boże Narodzenie.