ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 2013

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
Na progu Nowego roku Pańskiego 2013 składamy naszym drogim Parafianom, Gościom, Przyjaciołom i Dobrodziejom najserdeczniejsze życzenia: Bożej opieki i błogosławieństwa, obfitości łaski i darów Ducha Świętego, oraz zdrowia, pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.
W roku wiary życzymy Wam wszystkim. aby Matka Jezusa Chrystusa wyprosiła Wam łaskę wiary mocnej i żywej. Aby wiara w Boga przenikała wasze modlitwy, prace i cierpienia. Życzymy, abyście sami będąc mocni wiarą, innym pomagali dźwigać trudy ich życia.
Z mocną wiarą prosimy: Jezu, nasz Zbawicielu: idź z nami przez wszystkie dni tego Nowego Roku, błogosławi nas, nasze Rodziny, Parafię naszą i Ojczyznę.
Na progu tego Nowego Roku polecamy też wszystkich opiece i wstawiennictwu Świętego Stanisława Kazimierczyka i Świętego Brata Alberta - Patronów Krakowskiego Kazimierza.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w nabożeństwie na zakończenie Starego roku 2012. Dzisiaj Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dziś z całym Kościołem i wszystkimi Ludźmi Dobrej Woli modlimy się o POKÓJ. Od 46 lat 1 stycznia jest dniem modlitw o pokój.

2. Od środy, (od 2 stycznia) rozpoczniemy kolędę – czyli wizytę duszpasterską w rodzinach naszej Parafii przy ulicach Starowiślnej, Dietla i Wrzesińskiej, Miodowej i Rzeszowskiej. Wcześniej ministranci będą roznosić zawiadomienie o kolędzie. Celem kolędy jest wspólna modlitwa, prośba o Boże błogosławieństwo na Nowy Rok i pobłogosławienie osób i mieszkania. Jest to także okazja do spotkania z kapłanem i okazja do rozmowy o Rodzinie i Parafii.

3. W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi świętej i Komunii św. wynagradzającej za nasze grzechy i za grzechy całego świata.

4. Polećmy Bożemu Miłosierdziu wszystkich zmarłych z naszej Parafii i z naszych Rodzin w minionym, 2012 roku. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

5. Na dobre przeżycie wszystkich dni Nowego Roku Pańskiego 2013 przyjmijmy błogosławieństwo Wszechmogącego Boga.

Szczęść Boże!

Kanonicy Regularni Laterańscy