ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

6 grudnia 2020 - II NIEDZIELA ADWENTU

marzec

1. Dzisiaj 2 Niedziela Adwentu. Po Mszy św. o godz. 16:00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
2. Msza Św. roratnia odprawiana jest od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 w kaplicy Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy serdecznie.
3. W tym tygodniu w liturgii:
– w poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
– we wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP- o godzinie 12:00- godzina łaski dla świata; tego dnia przypada 4. rocznica nominacji J.E. Abpa Marka Jędraszewskiego na Metropolitę Krakowskiego- pamiętajmy o nim w modlitwach.
4. W zakrystii bazyliki i w kancelarii można nabywać świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" oraz opłatki wigilijne
5. Przez cały okres adwentu w naszej bazylice będzie trwała zbiórka żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można składać w zakrystii. Do tego celu zostały przygotowane specjalne torby, które można zabrać sprzed ołtarza Jezusa Miłosiernego.
6. Informujemy że w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Wigilię Bożego Narodzenia, Msza św. tzw. Pasterka zostanie odprawiona o godz. 22:00 i 24:00 aby umożliwić uczestnictwo wiernym ze względu na zalecenia sanitarne. W tym roku nie odbędzie także w dotychczasowej formie wizyta duszpasterska czyli kolęda. Kapłani odwiedzą te rodziny które zaproszą Księży. Można to uczynić wypełniając wyłożone na ołtarzach bocznych zaproszenia albo przez stronę internetową www.bozecialo.net/koleda
Odwiedziny odbędą się po nowym roku po indywidualnych ustaleniach terminu z zachowaniem wszystkim przepisów sanitarnych.
7. Nabożeństwa w ciągu tygodnia:
- we wtorek o godz. 18:30 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
- w środę o godz.18:30 – Nabożeństwo do Matki Zbawiciela
- w czwartek o godz. 18:30 – Nieszpory Eucharystyczne
- w piątek o godz. 18:30 – Droga Krzyżowa
- w niedzielę o godz. 18:30 – Nieszpory
- przez cały tydzień od poniedziałku do soboty trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
8. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w wtorek i czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:30.


9. Pod chórem do nabycia jest Tygodnik Katolicki Niedziela oraz Gość Niedzielny. W najnowszej Niedzieli znajduję się artykuł na temat konsekracji ołtarza w naszej bazylice. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii.
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie śp. Antoninę Sobolewską z ul. Bożego Ciała oraz Albinę Jędrajczyk z ul. Dietla. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu…
12. Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Razem z Matką Najświętszą trwajmy w oczekiwaniu na Boże Narodzenie.