ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

13 grudnia 2020 III NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj 3 Niedziela Adwentu. Dzisiejsza Niedziela w Liturgii nosi nazwę „Gaudete”, czyli Radujcie się.

2. Przez cały Adwent Msza Św. roratnia jest odprawiana od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

3. W sobotę dzień imienin Ks. Dariusza Kaczyńskiego – Wizytatora Polskiej Prowincji Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W zakrystii bazyliki i w kancelarii można nabywać świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" oraz opłatki wigilijne.

5. Ojciec Święty Franciszek ogłosił bieżący rok liturgiczny „Rokiem św. Józefa”. Z tej racji w bazylice w każdy wtorek o godz. 18:30 będziemy odprawiać nabożeństwo ku jego czci. A każdego 19 dnia miesiąca o godz. 12:00 będzie sprawowana Msza św. przy jego ołtarzu.

6. Przez cały okres adwentu w naszej bazylice trwa zbiórka żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można składać w zakrystii. Do tego celu zostały przygotowane specjalne torby, które można zabrać sprzed ołtarza Jezusa Miłosiernego.

7. Informujemy że w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Wigilię Bożego Narodzenia, Msza św. tzw. Pasterka zostanie odprawiona o godz. 22:00 i 24:00 aby umożliwić uczestnictwo wiernym ze względu na zalecenia sanitarne.

W tym roku nie odbędzie także w dotychczasowej formie wizyta duszpasterska czyli kolęda. Kapłani odwiedzą te rodziny które zaproszą Księży. Można to uczynić wypełniając wyłożone na ołtarzach Salwatora i Matki Bożej Łaskawej zaproszenia które wypełnione trzeba złożyć w zakrystii lub kancelarii. Można też to zrobić przez stronę internetową parafii www.bozecialo.net [link]Zaproszenia można składać do 28 grudnia. Odwiedziny odbędą się po nowym roku po indywidualnych ustaleniach terminu z zachowaniem wszystkim przepisów sanitarnych.

8. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w wtorek i czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:30.

9. Pod chórem do nabycia jest Tygodnik Katolicki Niedziela oraz Gość Niedzielny.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii.

11. Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Razem z Matką Najświętszą trwajmy w oczekiwaniu na Boże Narodzenie.