ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

20 grudnia 2020 IV NIEDZIELA ADWENTU

obraz kaplica zwiastowaniaOGŁOSZENIA PARAFIALNE
Dzisiaj przeżywamy czwartą Niedzielę Adwentu.

2. Spowiedź święta dzisiaj w naszej bazylice podczas każdej Mszy św., natomiast w Wigilie od 6:30 do 12:30. Dołóżmy starań, aby wszyscy w te święta byli wyspowiadani i przyjęli Komunię św.

W zakrystii bazyliki i w kancelarii można nabywać świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" oraz opłatki wigilijne. Przez cały okres adwentu w naszej bazylice trwa zbiórka żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można składać w zakrystii. Do tego celu zostały przygotowane specjalne torby, które można zabrać sprzed ołtarza Matki Bożej Łaskawej.  Wyrażamy swoją wdzięczność wszystkim indywidualnym ofiarodawcom którzy wsparli to szlachetne dzieło. Dziękujemy serdecznie delikatesom Kocyk za przekazanie 100 sztuk karpi.

5. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą w naszej Bazylice odprawiane o godzinie 6.30, 8.00 i ostatnia Msza Św. o godzinie 12.00. Potem kościół będzie zamknięty do godz. 21.30, abyśmy wszyscy mogli przeżyć wieczerzę wigilijną i przygotować się do Pasterki.

6. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej i świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy w naszych rodzinach tradycyjne zwyczaje. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy od wspólnej modlitwy i od odczytania fragmentu Ewangelii, która opowiada o narodzeniu Pana Jezusa. Następnie łamiemy się opłatkiem i składamy najbliższym życzenia świąteczne. Zachęcamy do wspólnego śpiewania kolęd. W wigilię zachowajmy wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7. Pasterka zostanie odprawiona o godz. 22:00 i 24:00 aby umożliwić uczestnictwo wiernym ze względu na zalecenia sanitarne.

8. W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy Świętej o godzinie 6.30. W sobote  drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze Św. będą odprawiane jak niedzielę. Ofiary składane w drugi dzień świąt są przeznaczone na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

9. W tym roku nie odbędzie także w dotychczasowej formie wizyta duszpasterska czyli kolęda. Kapłani odwiedzą te rodziny które zaproszą Księży. Można to uczynić wypełniając wyłożone na ołtarzach Salwatora i Matki Bożej Łaskawej zaproszenia które wypełnione trzeba złożyć w zakrystii lub kancelarii. Można też to zrobić przez stronę internetową parafii www.bozecialo.net [link]. Zaproszenia można składać do 28 grudnia. Odwiedziny odbędą się po nowym roku po indywidualnych ustaleniach terminu z zachowaniem wszystkim przepisów sanitarnych.

10. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek od 16:00 do 17:30

11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru.

12. Z naszej Rodziny Parafialnej odszedł do wieczności śp. Władysław Włodarczyk z ul. Miodowej. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….

13. Naszym drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy zdrowia miłej niedzieli oraz chrześcijańskiego przeżycia wieczerzy wigilijnej. Niech pokój Boży napełni Wasze serca. Dzieląc się z wami opłatkiem życzymy, aby serca Wasze i domy Wasze napełniły się miłością Boga. Niech tej miłości w sposób szczególny doświadczą ludzie chorzy, samotni i ci, którzy te święta muszą spędzać daleko od swojego domu rodzinnego i swoich najbliższych.