ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

Uroczystość Objawienia Pańskiego

Uroczystość Objawienia Pańskiego
1. Dzisiaj pierwsza niedziela w roku Pańskim 2013.

2. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tradycji Polskiej ta uroczystość nazywana jest uroczystością Trzech Króli. W kościołach święci się kredę i kadzidło na pamiątkę darów, które trzej królowie ofiarowali Nowonarodzonemu Zbawicielowi świata. Poświęconą kredą wierzący znaczą drzwi swoich domów, pisząc pierwsze litery imion Trzech Króli i rok 2013, który mija od narodzenia Pana Jezusa. Taca z trzech Króli przeznaczona jest na Misje.

3. Dzisiaj mija 34 lata od dnia święceń biskupich Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego, 17 lat od święceń Biskupich kardynała Stanisława Ryłko i 13 lat od święceń Biskupich Arcybiskupa Józefa Wesołowskiego.

4. Kolęda w tym tygodniu przy ulicach: Starowiślnej, Dietla, Wrzesińskiej, Rzeszowskiej i Świętego Wawrzyńca. Przez cały czas trwania kolędy, od poniedziałku do soboty, jest odprawiana Msza św. o 12.00 w int. naszych Parafian, którzy tego dnia przyjmują kolędę. Tych którzy mogą w dniu kolędy uczestniczyć we Mszy św. o godzinie 12.00 serdecznie do tego zachęcamy.

5. W środę o godzinie 16.00 Msza święta dla chorych i w intencji chorych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W niedzielę święto Chrztu Pana Jezusa. Jest to okazja, aby podziękować Bogu za Sakrament Chrztu Świętego i odnowić nasze przyrzeczenia chrzcielne.

7. W następną niedzielę kolejną rocznicę swoich urodzin będzie obchodził nasz Współbrat Ks. Ryszard Siuta CRL. msza św. z tej okazji w niedzielę o godzinie 12.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na nasze Zakonne Wyższe Seminarium Duchowne i na potrzeby naszej Parafii.

9. Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszły + Ewa Suder z ul. Gazowej i + Genowefa Dragosz z ul. Bonifraterskiej. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek …

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy Miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa o opieki Matki Zbawiciela. Niech wasze serca i wasze rodziny, niech Wasze domy i mieszkania w dzisiejsze święto zostaną napełnione pokojem, radością i miłością.

Kanonicy Regularni Laterańscy