ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

27 grudnia 2020   NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

pasterkaOGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dzisiaj przeżywamy święto Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. 

W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 16:00 zostanie odprawiona Msza Święta na zakończenie Starego Roku 2020 roku. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste „Te Deum” za wszelkie łaski Boże otrzymane w kończącym się roku. W związku z zakończeniem Starego Roku nie będzie w tym dniu Mszy Świętej o godzinie 19:00.

W piątek 1 stycznia 2021 roku – Uroczystość Matki Bożej Rodzicielki i jednocześnie 54 Światowy Dzień Pokoju – dzień modlitwy o pokój na świecie. Msze św. jak w niedziele.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
– nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 15:30
– ze względu na niedzielny porządek Mszy św. - nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 11:15.

W tym roku nie odbędzie także w dotychczasowej formie wizyta duszpasterska czyli kolęda. Kapłani odwiedzą te rodziny które zaproszą Księży. Można to uczynić wypełniając wyłożone na ołtarzach Salwatora i Matki Bożej Łaskawej zaproszenia które wypełnione trzeba złożyć w zakrystii lub kancelarii. Można też to zrobić przez stronę internetową parafii www.bozecialo.net. Zaproszenia można składać do 31 grudnia. Odwiedziny odbędą się po nowym roku po indywidualnych ustaleniach terminu z zachowaniem wszystkim przepisów sanitarnych.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek od 16:00 do 17:30.

Pod chórem do nabycia jest Tygodnik Katolicki Niedziela oraz Gość Niedzielny.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru. 

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Przyjaciołom i Dobrodziejom dziękujemy za wspólnie przeżyty rok, za wspólne celebrowanie życia i uwielbianie Boga. Na piękne przeżywanie ostatnich dni Starego Roku życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej.