ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

3 stycznia 2021 II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

20201218OGŁOSZENIA PARAFIALNE

W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tradycji Polskiej ta uroczystość nazywana jest Świętem Trzech Króli. W kościołach kapłani błogosławią i poświęcają kredę i kadzidło na pamiątkę darów, które Trzej Królowie ofiarowali Nowonarodzonemu Zbawicielowi świata.

W tym roku nie odbędzie w dotychczasowej formie wizyta duszpasterska czyli kolęda. Kapłani odwiedzą te rodziny które zaproszą Księży. Można to uczynić wypełniając wyłożone na ołtarzach Salwatora i Matki Bożej Łaskawej zaproszenia które wypełnione trzeba złożyć w zakrystii lub kancelarii. Można też to zrobić przez stronę internetową parafii www.bozecialo.net. Odwiedziny odbędą się po feriach zimowych, po 17 stycznia, po indywidualnych ustaleniach terminu z zachowaniem wszystkich przepisów sanitarnych.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu będzie we wtorek i czwartek w godz. od 16:00 do 17:30.

Pod chórem do nabycia jest prasa katolicka Gość Niedzielny oraz Niedziela. Zachęcamy również do nabywania kalendarzy które również wyłożone są pod chórem, ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na Sanktuarium Jasnogórskie.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby Parafii.

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłego dnia świątecznego, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Niech nasze domy i mieszkania napełnią się dymem kadzideł, a nasze serca niech Bóg napełni błogosławieństwem, pokojem i radością.