ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

Święto Chrztu Pańskiego

Święto Chrztu Pańskiego
Dzisiaj przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego i dziękujemy Bogu za dar chrztu św., jaki każdy z nas otrzymał. Dzisiejsze święto kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się w liturgii okres zwykły, który będzie trwał do środy popielcowej.

Jutro 14 dzień miesiąca stycznia. Jak w każdy 14 dzień miesiąca modlić się będziemy za chrześcijan prześladowanych za wiarę. Jutro Msza św. o godzinie 1900 ofiarowana będzie za chrześcijan prześladowanych w Nigerii.

Kolęda w tym tygodniu przy ulicach: Starowiślnej, Dietla, Kupa, Jakuba, Warszauera, Bożego Ciała, Św. Sebastiana, Brzozowej, Przemyskiej, Halickiej, Bocheńskiej i Berka Joselewicza. Przez cały czastrwaniakolędy, od poniedziałku do soboty, jest odprawiana Msza św. o 1200 w int. naszych Parafian, którzy tego dnia przyjmują kolędę: o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej, zdrowie i potrzebne łaski.

W dniach od 18 do 25 stycznia przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan. W tym roku hasłem tygodnia Modlitw o jedność Chrześcijan są słowa są słowa: „Czego Bóg od nas oczekuje?”

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby misji, naszej parafii i na nasze Zakonne Seminarium.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszli: + Anna Włodarska z ul. Św. Sebastiana, + Stanisława Dittmer z ul. Starowiślnej, + Genowefa Miłek z ul. Dietla i + Stanisław Pacura z ul. Meiselsa. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu …

Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzymy: miłego wypoczynku niedzielnego, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

Szczęść Boże!

Kanonicy Regularni Laterańscy