ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

31 stycznia 2021 IV NIEDZIELA ZWYKŁA

202101101 fot JROGŁOSZENIA PARAFIALNE

Zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską czyli kolędę. Wszystkim, którzy nas zaprosili dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwość, dobre słowo i ofiary składane przy okazji kolędy na potrzeby naszej parafii i klasztoru. Jeśli ktokolwiek z różnych powodów nie przyjął kapłana w wyznaczonym przez nas terminie, a chciałby to uczynić, zapraszamy do zakrystii lub kancelarii w celu ustalenia terminu.

We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej i Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 6:30, 8:00,12:00, 16:00 i 19:00. Na Mszę św. o godz. 16:00 zapraszamy wszystkie wspólnoty zakonne z terenu Kazimierzu, podczas której wspólnie odnowimy śluby zakonne. Po wszystkich Mszach św. poświęcenie świec.

W środę św. Błażeja, biskupa i męczennika. Na Mszy św. o godz. 8:00, 12:00 i 19:00 błogosławieństwo wiernych świecami we wspomnienie patrona chorych na gardło.

W piątek św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszy św. godz. 8:00, 12:00 i 19:00 błogosławieństwo chleba i wody. Woda będzie wystawiona w kościele. Po Mszy św. będzie można nabrać święconej wody do swoich domów.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu,

- w piątek o godz. 11:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

- w sobotę o godz. 11:15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

Pod chórem do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii. W minionym tygodniu zostały zdemontowane lampki wieczne w prezbiterium które zostaną poddane renowacji i zostanie wymieniona instalacja elektryczna. Rozpoczęły się także prace związane z ułożeniem granitowej kostki na terenie przy kościele.

Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie: śp. Henryka i Wojciecha Haweł z ul. Rzeszowskiej, Stefana Bobrowski z ul. Gazowej i Teresę Zamojską z Dietla. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…

Wszystkim naszym drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom naszej Parafii życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Świętego Stanisława Kazimierczyka.