ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

14 lutego 2021 VII NIEDZIELA ZWYKŁA

oltarz ukrzyzowania JROGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dziś po Mszach Świętych wolontariusze z Fundacji Bezcenni będą rozprowadzać piernikowe serca. Składając dobrowolną ofiarę do puszki będzie można wesprzeć dzieci uratowane przed aborcją oraz kobiety w kryzysie.
W tym tygodniu przypada środa popielcowa – początek Wielkiego Postu. Obrzęd pokutny posypania głów popiołem na wszystkich Mszach św. o godz. 6:30, 8:00, 12:00, 16:00 i o 19:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:
- Droga Krzyżowa – w piątek o godz. 18:30. i w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:15

- Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 16:45.

- Godzinki o Męce Pańskiej – w niedziele o godz. 7:40.

Zgodnie z rozporządzeniem Metropolity Krakowskiego okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej rozpoczyna się dzisiaj i będzie trwał do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
Rekolekcję wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu tj. 21 marca i poprowadzi o. Michał Legan, Paulin z Jasnej Góry. Prosimy o modlitwę w intencji księdza rekolekcjonisty i naszych rekolekcji.
Z racji ogłoszonego przez Papieża Franciszka, roku św. Józefa, w bazylice w każdy wtorek o godz. 18:30 odprawiane jest nabożeństwo ku czci św. Józefa, a każdego 19 dnia miesiąca Msza św. o godz. 12 odprawiana jest przy Jego ołtarzu. W tym miesiącu będzie to w najbliższy piątek. Serdecznie zapraszamy.
W sobotę 20 lutego na Mszy św. o godz. 12:00 rozpoczniemy 33 dniowe ćwiczenia duchowe przygotowujące do zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi wg. św. Ludwika Grinion de Montfort. [szczegóły]
Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek oraz w czwartek od 16:00 do 17:30.


Pod chórem do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.
Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii.
Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy: miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.