ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

7 marca 2021 III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

20210221 120233OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Nabożeństwa Wielkopostne w naszej bazylice:

- Droga Krzyżowa – w piątek o godz. 18:30. i w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:15

- Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 16:45.

- Godzinki o Męce Pańskiej – w niedziele o godz. 7:40.

- codziennie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00.

Zachęcamy do podjęcia różnych dzieł miłosierdzia w czasie Wielkiego Postu. Przez cały ten okres w naszej bazylice będzie trwała zbiórka żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można składać w zakrystii. Do tego celu zostały przygotowane specjalne torby, które można zabrać sprzed ołtarza św. Józefa.

Rekolekcję wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu tj. 21 marca i poprowadzi o. Michał Legan, Paulin z Jasnej Góry. Prosimy o modlitwę w intencji księdza rekolekcjonisty i naszych rekolekcji.

Jeżeli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, w Wielki Piątek 2 kwietnia o godz. 15:00, odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Kazimierza tj. św. Wawrzyńca - Bożego Ciała – Józefa –Wąska – Św. Wawrzyńca

Prosimy o zgłaszanie chorych do spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. Chorych odwiedzimy w Wielki Poniedziałek 29 marca.

Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek oraz w czwartek od 16:00 do 17:30.

Pod chórem do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli. W przyszłą niedzielę w bazylice rozprowadzane będą pschaliki i baranki wielkanocne, rozważania drogi krzyżowej naszego współbrata ks. Łukasza Bugały i modlitewnik do św. Józefa, który może być nam przydatny do przeżycia ogłoszonego przez Papieża Franciszka roku św. Józefa, którego autorem jest ks. Tadeusz Masłowski a także specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony św. Józefowi

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii. Przez cały wielki post wystawiona jest skarbona do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu