ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

21 marca 2021 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2021klasztor JROGŁOSZENIA PARAFIALNE
1. Dzisiaj w 5 Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej Ojca Michała Legana, Paulina z Jasnej który poprowadzi nas po wielkopostnych drogach nawrócenia. Nauki rekolekcyjne dziś na wszystkich Mszach św. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8:00, 12:00 i 19:00. Spowiedź przez całe rekolekcje 15 minut przed każdą Mszą świętą. Zapraszamy na rekolekcje i prosimy o modlitwę w intencji Ojca Rekolekcjonisty i o owocne ich przeżycie dla siebie i wszystkich Parafian.

2. Prosimy o zgłaszanie chorych do spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. Chorych odwiedzimy w Wielki Poniedziałek 29 marca.

3. Zachęcamy do podjęcia różnych dzieł miłosierdzia w czasie Wielkiego Postu. Przez cały ten okres w naszej bazylice trwa zbiórka żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można składać w zakrystii. Do tego celu zostały przygotowane specjalne torby, które można zabrać sprzed ołtarza św. Józefa.

4. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień Świętości Życia. Na Mszy św. o godz. 19:00 zakończenie 33 dniowego przygotowania do zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi i uroczysty akt zawierzenia.

5. W minionym tygodniu w naszej bazylice telewizja Trwam realizowała nagranie „Requiem” Mozarta w wykonaniu zespołu Mazowsze. Transmisja koncertu w Wielki Piątek w Telewizji Trwam o godz. 16:10.

6. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko w czwartek od 16:00 do 17:30.

7. Pod chórem do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli. W zakrystii do nabycia są baranki wielkanocne Caritas

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii. Przez cały wielki post wystawiona jest skarbona do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

9. Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz owocnego przeżycia rekolekcji wielkopostnych.