ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

28 marca 2021 NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dziś Niedziela Męki Pańskiej. W liturgii świętej wspominamy uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy.

Prosimy o zgłaszanie chorych do spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Chorych odwiedzimy w dniu jutrzejszym od godz. 9:00.

Przez cały Wielki Post w naszej bazylice trwała zbiórka żywności. Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w to szlachetne dzieło. Od poniedziałku paczki będą trafiały do potrzebujących rodzin z naszej parafii.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko we wtorek od godz. 16:00 do godz. 17:30.

Porządek nabożeństw Świętego Triduum Paschalnego:

- Wielki Czwartek – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 19:00 po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do „Ciemnicy”. Adoracja w „Ciemnicy” potrwa do godziny 22:00.

- Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19:00. Po nabożeństwie przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Grobu Pańskiego. Adoracja przy Grobie Pańskim będzie trwała do godziny 22:00. Wznowienie adoracji w sobotę o godz. 7:00. Po zakończeniu liturgii w Wielki Piątek rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego.

W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 15:00 w Bazylice

- Wielka Sobota - Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19:00. W tym dniu przynosimy ze sobą do kościoła świece. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9:00 do godz. 17.00, co pół godziny na placu przy Krzyżu Misyjnym.

Dyżur księży w konfesjonale i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę od godz. 17:00 – do godz. 19:00.

Rezurekcja z uroczysta procesją wokół bazyliki w niedzielę o godz. 6:00. Zapraszamy na procesję Arcybractwo, dzieci, młodzież i dorosłych do asysty procesyjnej, ministrantów i lektorów.

W minionym tygodniu w naszej bazylice telewizja Trwam realizowała nagranie „Requiem” Mozarta w wykonaniu zespołu Mazowsze. Transmisja koncertu w Wielki Piątek w Telewizji Trwam o godz. 16:10 a także około godz. 21:00, po zakończeniu Drogi Krzyżowej Papieża Franciszka w Koloseum.

Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii. Przez cały wielki post wystawiona jest skarbona do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego Błogosławieństwa i obfitych łask płynących z przeżycia Wielkiego Tygodnia.