ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

25 kwietnia 2021 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

20210424 JROGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o powołania i rozpoczynamy kwartalne dni modlitw w tej intencji. Dziś także przypada święto św. Marka, ewangelisty, patrona Metropolity Krakowskiego, Abpa Marka Jędraszewskiego, którego polecamy pamięci modlitewnej.

Dziś również imieniny obchodzi nasz zakrystianin brat Jarosław Marynowski CRL, któremu składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego w życiu zakonnym jak i w pełnionej przez niego posłudze.

W czwartek przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. To także dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

W tym tygodniu rozpoczyna się maj w wraz z nim nabożeństwa ku czci NMP. Będą się one odbywać w naszym kościele w tygodniu o godz. 18:30 a w niedzielę o godz. 18:15. Pierwsze nabożeństwo majowe połączone z procesją w sobotę 1 maja o godz. 18:15.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 11:15.

Prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej lub zakrystii osób które miały przystąpić w zeszłym roku do sakramentu bierzmowania ale ze względu na pandemie tak się nie stało. Wstępnie planujmy, że bierzmowanie odbędzie się w miesiącu maju.

Zapraszamy do skorzystania z pomocy przy składaniu rocznych zeznań podatkowych i przekazywaniu 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego. Dyżury doradców we wtorki do 27 kwietnia obok kancelarii parafialnej w godzinach od 18:10 do 18:30.

Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu w poniedziałek i w czwartek od 16:00 do 17:30.

Pod chórem do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię, składając ofiary na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto parafialne. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Bogusław Wątorski z ul. Józefa oraz Bogumił Adamek z ul. Starowiślnej. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia