ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

16 maja 2021 WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

20210510 JROGŁOSZENIA PARAFIALNE

Trwa okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W bazylice istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi podczas każdej Mszy św.

W czwartek o godz. 11:00, nasi współbracia, diakoni Wiktor Ruszlewicz i Tomasz Szymaszek, przyjmą święcenia kapłańskie z rąk Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego. Otoczmy ich naszą modlitwą. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 12:00, intencja zamówiona na tą godzinę zostanie odprawiona o godz. 11:00.

W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu o godz. 12:15 Msze św. prymicyjną odprawi nowo wyświęcony ksiądz Wiktor Ruszlewicz. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Zwracamy się z prośbą o poparcie naszego projektu „ Dajmy wreszcie głos największym organom Krakowa!” w ramach budżetu obywatelskiego miasta Krakowa. Podpisy poparcia dla projektu można złożyć na listach na stoliku pod chórem. Projekt zakłada prezentację szerokiej publiczności największych organów Krakowa – znajdujących się w naszej bazylice – poprzez cykl czterech koncertów.

Nabożeństwo Majowe w dzień powszedni o godz. 18:30, a w niedzielę i święta o godz. 18:15.

Kancelaria parafialna będzie czynna od tego tygodnia we wtorek i czwartek w godzinach od 16:00 do 17:30

Pod chórem do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię, składając ofiary na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto parafialne. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli
+ Juliusz Szczurowski z ul. Starowiślnej oraz Mirosław Romanowski z ul. Podbrzezie. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu…

Prosimy o modlitwę w intencji naszej Parafii, Ojczyzny i wszystkich krajów objętych pandemią. Wszystkich Uczestników Ofiary Eucharystycznej zawierzamy Miłosierdziu Bożemu za wstawiennictwem św. Jan Pawła II