ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

23 maja 2021 ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek Uroczystość NMP Matki Kościoła; w środę św. Filipa Nereusza; w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę św. Urszuli Ledóchowskiej, za tydzień w niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy – odpust w kościele braci i ojców Bonifratrów.

W sobotę 29 maja o godz. 10:00, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11przystąpią do I Komunii św. Otoczmy je naszą modlitwą.

W przyszłą niedzielę o godz. 12:15 Msze św. prymicyjną odprawi ks. Tomasz Szymaszek. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W czwartek 3 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Bożego Ciała – odpust w naszej parafii. Uroczysta suma odpustowa o godz. 16:00 której przewodniczyć będzie Ks. Biskup Robert Chrząszcz. Po sumie rozpocznie się procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej Parafii: Św. Wawrzyńca, wzdłuż Placu Wolnica, Bonifraterską, Trynitarską, Gazową i Św. Wawrzyńca. Zapraszamy na procesję naszych Parafian, Przyjaciół, Dobrodziejów i Gości. Panów zapraszamy do służby porządkowej, Arcybractwo V Ran Pana Jezusa i Najświętszego Sakramentu, Ministrantów, Lektorów, Dziewczynki do sypania kwiatów. Bardzo prosimy, aby nie parkować samochodów wzdłuż trasy procesji. Prosimy o przystrojenie okien na trasie procesji. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

Nabożeństwo Majowe w dzień powszedni o godz. 18:30, a w niedzielę i święta o godz. 18:15.

Kancelaria parafialna będzie czynna od tego tygodnia we wtorek i czwartek w godzinach od 16:00 do 17:30

Pod chórem do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię, składając ofiary na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto parafialne. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa