ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

30 maja 2021 NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

20210528 witraz JROGŁOSZENIA PARAFIALNE

W poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 18.15 nieszpory z procesją eucharystyczną. Przez modlitwę pragniemy przygotować się na Odpust Bożego Ciała. Zachęcamy, aby przed Bożym Ciałem przystąpić do spowiedzi abyśmy mogli uzyskać odpust zupełny.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała – Odpust Główny w naszej parafii. Suma odpustowa w Boże Ciało o godz. 16.00. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Roberta Chrząszcza. Po sumie rozpocznie się procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej Parafii: Św. Wawrzyńca, wzdłuż Placu Wolnica, Bonifraterską, Trynitarską, Gazową i Św. Wawrzyńca. Zapraszamy na procesję naszych Parafian, Przyjaciół, Dobrodziejów i Gości. Panów zapraszamy do służby porządkowej, Arcybractwo V Ran Pana Jezusa i Najświętszego Sakramentu, ministrantów, lektorów, dzieci komunijne, dziewczynki do sypania kwiatów. Bardzo prosimy, aby nie parkować samochodów wzdłuż trasy procesji. Prosimy o przystrojenie okien na trasie procesji. Nabożeństwo czerwcowe w tym dniu o godz. 8:30.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z nieszporami eucharystycznymi o godz. 18:15. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 11:15

Natomiast w przyszłą niedzielę w ramach oktawy Bożego Ciała i odbywających się warsztatów muzyczno-liturgicznych „Chwała w Bożym Ciele” po Mszy św. o godz. 16:00, zapraszamy na koncert uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

Przypominamy że od poniedziałku do soboty w bazylice trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko we wtorek od 16:00 do 17:30.

Pod chórem można zakupić prasę katolicką . W najnowszym numerze Niedzieli znajduje się obszerny artykuł na temat naszej parafii i bazyliki. Zachęcamy aby nabyć tą gazetę aby stanowiła też swego rodzaju pamiątkę uroczystości odpustowej.

Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię, składając ofiary na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto parafialne. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej i Świętego Stanisława Kazimierczyka, Apostoła Eucharystii.