ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

3 czerwca 2021 UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA  

Screenshot 20200612 214102 MessengerOGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś Uroczystość Bożego Ciała, odpust główny w naszej Parafii W Bazylice możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, którymi są: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania się do grzechu, nawet lekkiego, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencji, którą na dzisiaj wyznaczył nam Ojciec Święty.

2. Słowo Boże z racji uroczystości odpustowej głosi dziś w Bazylice Ks. kanonik dr hab. Wojciech Węgrzyniak.

3. Suma odpustowa o godz. 16.00 której przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Ks. Biskup Robert Chrząszcz. Po tej Mszy Świętej wyruszy procesja Eucharystyczna, która przejdzie ulicami naszej Parafii: Św. Wawrzyńca, wzdłuż Placu Wolnica, Bonifraterską, Trynitarską, Gazową i powrót do Bazyliki ulicą Św. Wawrzyńca. Wszystkich Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 16.00 i na Procesję Eucharystyczną do 4-ch ołtarzy. Zakończenie procesji w Bazylice odśpiewaniem hymnu „Ciebie Boga Wysławiamy” i błogosławieństwem

Najświętszym Sakramentem.

4. Od jutra rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Nieszpory Eucharystyczne połączone z nabożeństwem czerwcowym codziennie o godzinie 18.15. Po Nieszporach procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Bazyliki.

5. W niedzielę w ramach oktawy Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 16:00, zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

6. Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom Bazyliki Bożego Ciała i Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich składamy w to doroczne święto serdeczne: „Bóg Zapłać” za stałą życzliwość i za wspólne przeżywanie wiary. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarnie i życzliwie pomagają renowację Bazyliki Bożego Ciała: Władzom Miasta, Społecznemu Komitetowi Odnowy Zabytków Krakowa i Funduszowi Ochrony Zabytków. Dziękujemy nade wszystko naszym Drogim Parafianom, Przyjaciołom i Dobrodziejom. Dziękujemy za zbudowanie ołtarzy i za kwiaty ofiarowane do Bazyliki i na procesję. Dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną i prosimy o dalszą troskę o naszą Parafię.

7. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże; niech ono pomoże nam przeżyć dzisiejsze święto i całą Oktawę Bożego Ciała. Prosimy o opiekę Świętego Patrona Stanisława Kazimierczyka, Apostoła Eucharystii.