ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

III Niedziela Zwykła 2013

III Niedziela Zwykła
Zapraszamy do wspólnego śpiewania Nieszporów Niedzielnych i Komplety razem z naszą Wspólnotą Zakonną codziennie o godz. 1730.

W Liturgii w tym tygodniu, obchodzić będziemy:

w poniedziałek – wsp. św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła;

w czwartek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana;

w sobotę – święto Ofiarowania Pańskiego;

w następną niedzielę – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika;

W sobotę, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 630, 800, 1200, 1600 i 1900. Prosimy przynieść ze sobą świece. Podczas liturgii o 1200 będzie procesja ze świecami i odnowienie ślubów zakonnych przez naszą Wspólnotę Zakonną. Ofiary składane w sobotę na tacę są przeznaczone są na zakony klauzurowe.

W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza św. dla dzieci i kandydatów do bierzmowania w piątek o godzinie 1700.

Błogosławieństwo świec ku czci św. Błażeja – orędownika w chorobach gardła – po Mszy o 930.

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w domach naszej parafii. Dziękujemy za każde otwarte drzwi, życzliwość oraz ofiary materialne składane przy okazji kolędy. Jeżeli ktoś nie mógł przyjąć kolędy, a chciałby jeszcze to uczynić, może to zgłosić w zakrystii lub kancelarii. [kolęda: jutro przy Placu Nowym].

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na nasze Zakonne Wyższe Seminarium Duchowne i na potrzeby naszej Parafii.

Z naszej Rodziny parafialnej odeszła do wieczności + Janina Sajdak z ul. Starowiślnej. Pomódlmy się także za zmarłego Księdza Prymasa Józefa Glempa. Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek … . Niech odpoczywają …

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy zdrowego wypoczynku niedzielnego, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela i św. Stanisława Kazimierczyka.

Księża Kanonicy Regularni Laterańscy

2 lutego 2013 roku

Święto Ofiarowania Pańskiego,

(Matki Bożej Gromnicznej).

Poświecenie gromnic odbędzie się

na każdej Mszy świętej

Msze św. o godz. 630, 800, 1200, 1600 i 1900.

Uroczyste poświęcenie i procesja ze świecami w kościele przed Mszą św. o godz. 1200.

2 lutego obchodzimy

XVII Dzień Życia Konsekrowanego.

W kościołach zakonnych odnawia się w tym dniu śluby zakonne. Prosimy o modlitwę w intencji Kapłanów Zakonnych, Braci Zakonnych i Sióstr Zakonnych.

Módlmy się i o nowe powołania do życia konsekrowanego.